Real Madrid do 35. naslova Španije stigao u Barceloni!

Košarkaši Real Madrida su osvojili 35. naslov prvaka Španije nakon što su u 4. utakmici finala igranoj u Barceloni pobijedili domaćine rezultatom 74:68.

‘Kraljevi’ su od samog starta bili dobro raspoloženi i zahvaljujući dobrom šutu izvan reketa stigli na 14:5. Na pet minuta do kraja prve četvrtine i do 19:8, ali je Barcelona je ipak konsolidirala redove i do kraja prve dionice stigla do samo tri poena zaostatka.

Druga četvrtina protekla je u dosta izjednačenoj igri, a Real je zadržao koliku – toliku prednost od tri poena razlike (37:34).

Treća četvrtina donijela je veliku rapsodiju Reala koji se ipak nije uspio skroz odovojiti od Barce koja je davala znakove života, sved do zadnje dionice u kojoj totalno gube snagu i rivalu prepuštaju titulu najboljeg u ligi.

Real je predvodio Randolph s 10 poena i šest skokova, Tavares s 10 poena i čak 13 skokova, Fernandez s 12 poena i Campazzo s 15 poena i devet skokova. U redovima Barcelone najbolji je bio Pangos s 16 poena, Singleton je zabio 12 poena, dok je Ante Tomić je imao 4 poena i šest skokova.