Real Madrid iskoristio kikseve Barcelone i Atletico Madrida!

Nedjeljni program 22. kola španjolskog nogometnog prvenstva zaključili su Real Madrid i Alaves. Domaći su došli do rutinske pobjede i smanjili zaostatak za vodećom Barcelonom na osam bodova.

Real Madrid došao je do četvrte pobjede u nizu. U 22. kolu Primere, Solarijeva momčad je rutinski došla do pobjede rezultatom 3:0.

Real je od samog početka zagospodario terenom, a u 30. minuti konačno postigao pogodak. Reguilon je napravio većinu posla, a Benzema pospremio loptu u mrežu za 1:0.

Nakon odmora, Real je nastavio s dominacijom, no ponovno su domaćini previše promašivali. Tek u 80. minuti Vinicius Junior je povećao prednost Reala i riješio pitanje pobjednika.

Malo prije sudačke nadoknade, Alvaro Odriozola je postigao pogodak, ali je isti bio poništen zbog zaleđa. Ipak, minutu kasnije Odriozola je lijepo asistirao za Mariana koji je postavio konačnih 3:0.

Real je ovom pobjedom smanjio zaostatak za vodećom Barcelonom na osam bodova.