Real Madrid na krilima Viniciusa i Mbappea riješio težak zadatak protiv Sociedada

RealSOC

Nogometaši Real Madrida su u petom kolu španske La Lige pobijedili Real Sociedad na gostovanju rezultatom 2:0 i to uz dva gola sa jedanaest metara.

U 58. minuti dosuđen jedanaesterac za Real zbog igranja rukom Sergija Gomeza u svom kaznenom prostoru, a siguran realizator najstrožije kazne je bio Vinicius Junior koji je pogodio za vodstvo Reala.

Potom je Aguerd zaprijetio, no Courtois je odbranio njegov udarac da bi dvije minute kasnije dosuđen novi penal za goste. Vinicius je oboren u kaznenom prostoru, a siguran realizator najstrožije kazne bio je Kylian Mbappe koji je tako došao do trećeg gola u dresu Reala.

Real je drugi na tabeli La Lige s 11 bodova iz pet odigranih utakmica dok je Sociedad tek 16. s četiri osvojena boda.

U sljedećem kolu Sociedad će gostovati kod Mallorce dok će Real Madrid na svom terenu dočekati Espanyol.

Ranije danas, Villarreal je na gostovanju kod Mallorce rezultatom 2:1, dok je Espanyol porazio Alaves 3:2. Sevilla je sa minimalnih 1:0 porazila Getafe.