Real Madrid nakon velikog preokreta u seriji pobijedio Partizan i osigurao učešće na Final Fouru Eurolige

Košarkaši madridskog Reala savladali su momčad Partizana u petoj utakmici serije rezultatom 98:94 i na taj lančin osigurali učešće na Final Fouru Eurolige.

Partizan je superiorno krenuo u ovu utakmicu i već nakon druge četvrtine se činilo kako bi mogao do ogromnog podviga na vrućem gostovanju.

No, ‘Kraljevi’ se bude i na krilima Džanana Muse treću četvrtinu rješavaju u svoju korist, pa je u posljednjoj dionici viđena prava drama i za kraj “majstorice” u play-offu EUrolige, istinska košarkaška poslastica.

Real je najvažniju prednost stekao u završnici treće dionice kada je prvo Rodriguez pogodio za tri, a nakon toga i Musa tri slobodna bacanja, pa se u posljednju dionicu ušlo sa prednošću Partizana od samo sedam poena (69:76).

Domaćin je potom u odlučujućoj četvrtini šutevima za tri poena doslovno “uništio” rivala iz Srbije i tri minute pred kraj meča došao do prednosti od 97:89, ali su gosti smanjili na 97:94 brzim poenima.

Punter je imao šut za izjednačenje 25 sekundi prije kraja, ali je promašio za tri, nakon čega je Mario Hezonja uhvatio loptu i potom pogodio slobodno bacanje za konačan rezutlat.

Najefikasniji u pobjedi španskog tima bio je Džanan Musa sa 20 poena za nešto više od 25 minuta na parketu. Pratio ga je Rodriguez sa 19 poena.

Punter je kod Partizana postigao 28 poena uz sedam pogođenih trojki. No, nedovoljno za pobjedu.

Final Four Eurolige se igra u litavanskom Kaunasu od 19. do 21. maja. Uz Real Madrid, tamo će nastupiti Olympiakos, Barcelona i Monaco.