Real Madrid protutnjao Barcelonom i osigurao sigurnu pobjedu!

Ekipa Real Madrida upisala je pobjedu u meču 21. kola španske La Lige na gostovanju kod Espanyola rezultatom 4:2.

Real Madrid je već u četvrtoj minuti stigao u prednost zahvaljujući pogotku koji je postigao Benzema, a već u 15. minuti Madriđani su imali dva gola prednosti s obzirom na to da je Sergio Ramos pogodio za 2:0.

Espaynol se nisu predali pa su preko Baptistaoa u 25. minuti smanjili na 2:1, ali je Benzema svojim drugim pogotkom vratio dva gola prednosti Realu.

Pitanje pobjednika riješeno je u 67. minuti kada rezervista Gareth Bale pogađa za 4:1. Varane je u 72. minuti dobio direktan crveni karton jer je napravio start kao posljednji igrač u odbrani, a jedino što je Espanyol do kraja meča uspio uraditi je utješni pogodak Rosalesa iz 81. minute.