Real Madrid razbio Leganes, u strijelce se upisao i Luka Jović

Real Madrid je u sklopu 11. kola španske La Lige na svom terenu razbio Leganes rezultatom 5:0. Pogodak je konačno postigao i srbijanski internacionalac Luka Jović.

Ekipa Zinedinea Zidanea konačno je zaigrala u prepoznatljivom stilu i stigla do visoke pobjede. Golijada je otvorena na samom početku susreta, tačnije u 7. minuti kada je mrežu gostiju pogodio mladi Rodrygo.

Samo minut kasnije bilo je 2:0. Toni Kroos je dobro pratio akciju i dodavanje Karima Benzeme poslao pored nemoćnog golmana.

Do odlaska na odmor Leganes je primio još jedan pogodak. Sergio Ramos je bio siguran izvođač kaznenog udarca.

U nastavku Real je zaigra dosta opuštenije, ali su i u takvom raspoloženju stigli postići dva pogotka. Prvo je Karim Benzema povisio na 4:0, a svoj prvijenac je u sudijskoj nadoknadi postigao i Luka Jović.

Real Madrid se nakon ove pobjede vratio na drugo mjesto u La Ligi sa 21 osvojenim bodom, a ispred je samo Barcelona s bodom više. Leganes je ostao prikovan za dno tabele sa samo pet osvojenih bodova u dosadanšnjem dijelu sezone.