Real Madrid strpao TRI gola u mrežu Alavesa, pa na svom Santiago Bernabeu strepio za sva tri boda

240924Real

Nogometaši Real Madrida večeras su na domaćem terenu savladali Deportivo Alaves rezultatom 3:2 u utakmici sedmog kola španske La Lige.

Real je večeras došao do 3:0 i činilo se da je sve gotovo, ali je Alaves uspio u finišu da s dva pogotka napravi pravu dramu i razbudi uspavane ‘Kraljeve’.

Nema dileme da je domaćin fantastično otvorio meč, obzirom da je Vasquez već u prvom minutu pogodio za 1:0. Izgledalo je da će se ovim rezulatom otići na odmor, a onda su u 40. minutu fenomenalno kombinovali Bellingham i Mbappe, dok je Francuz duplirao prednost Reala.

Igralo se svega tri minuta u nastavku kada je tim Carla Ancelottija povisio na 3:0. Tada je Vasquez upisao asistenciju, da bi brazilski reprezentativac Rodrygo sjajno zatresao mrežu gostiju.

Zatim je prvak Evrope i Španije “pustigo gas”, što mu se i obilo o glavu jer je protivnik napravio pravu dramu u finišu susreta i došao do 3:2. Prvo je Benavidez u 85. minutu smanjio na 3:1, a samo dvije minute kasnije Kike Garcia matira Courtoisa i postavlja konačan rezultat.

Trudili su se nogometaši Alavesa da dođu do šokantnog poravnanja, prijetili u nekoliko navrata, ali na kraju nisu uspjeli da se domognu jednog boda. Sve u svemu, ‘Don Carlo’ neće biti pretjerano zadovoljan ovakvom reakcijom svojih igrača.

Real Madrid je drugi na tabeli La Lige sa 17 osvojenih bodova i ima bod manje i utakmicu više od lidera Barcelone koja sutra igra na svom terenu protiv Getafea.