Real Madrid svladao Valladolid i zasjeo na vrh Primere

Real Madrid je slavio u 21. kolu španjolskog nogometnog prvenstva u gostima kod Valladolida rezultatom 1:0 i preuzeo vrh tablice.

‘Kraljevi’ su furiozno otvorili utakmicu i već u 12. minuti zatresli mrežu. Casemiro je zabio glavom, no VAR je javio sucu Bengoetxei da poništi pogodak zbog mikroskopskog zaleđa.

U prilikama oskudnom dvoboju Real je imao dominaciju, ali nije uspijevao probiti bedem domaćina sve do 78. minute kada je loptu Tonija Kroosa udarcem glavom u mrežu pospremio Nacho Fernandez.

No, tu uzbuđenjima nije bilo kraja. Dvije minute prije kraja i Valladolid je zabio pogodak, ali on je odmah poništen zbog zaleđa. U sudačkoj nadoknadi mreže su mirovale i Madriđani su izborili vrijednu pobjedu.

Real je ovim trijumfom preuzeo vrh Primere s 46 bodova, tri više od drugoplasirane Barcelone koja je u subotu poražena u gostima kod Valencije rezultatom 2:0