Real siguran protiv Villarreala, pobjedu zasjenila teška povreda Carvajala

RealVIL

Nogometaši Real Madrida su večeras na Santiago Bernabeu stadionu sa 2:0 savladali Villarreal u meču 9. kola španske La Lige, a do pobjede su stigli fantastičnim pogocima.

Prvi gol na utakmici viđen je u 14. minuti, kada je Luka Modrić izveo korner i poslao loptu do Federica Valverdea, koji sa 25 metara šutira izrazito precizno i pogađa donji desni ugao gola Žute podmornice.

Imao je Villarreal svoje šanse da uzvrati u prvom poluvremenu, ali nije ih iskoristio, baš kao ni u drugom dijelu, u kojem Real još jednim golom potvrđuje svoju pobjedu.

Novi sjajan gol u 73. minuti postigao je Vinicius Junior, koji je sa 20 metara zakucao loptu pod prečku gola na kojem je stajao Diego Conde. Ovaj put je Valverde bio u ulozi asistenta.

Do kraja je ostalo 2:0 i Real je upisao šesti trijumf u devet mečeva, a trenutno je sa 21 bodom drugoplasirani tim na tabeli La Lige. Lider je Barcelona sa istim brojem bodova i boljom gol-razlikom, ali i utakmicom zaostatka. Villarreal je trećeplasiran sa 17 bodova.

Vrijedi napomenuti i to da  je sjenu na pobjedu Reala bacila teška povreda Carvajala, pošto je iskusni bek na nosilima napustio travnjak poslije grubog prekršaja Yerryja Mine.

U narednom kolu Real gostuje Celti u Vigu, dok će Žuta podmornica ugostiti Getafe na svom stadionu.

Izabranici Carla Ancelottija su nakon ove utamice na drugoj poziciji sa 21 osvojenim bodom, a Villarreal zauzima poziciju ispod sa 17 bodova u ovoj sezoni La Lige.