Real jedva do pobjede protiv Ajaxa, Tottenham deklasirao Borussiju!

Branitelj naslova Real Madrid u prvom susretu osmine finala Lige prvaka u Amsterdamu je pobijedio Ajax s 2:1, dok je u drugom susretu večeri Tottenham u Londonu deklasirao Borussiju Dortmund sa 3:0.

Bila je to osma uzastopna pobjeda Kraljevskog kluba protiv Kopljanika, premda se vrlo lako moglo dogoditi i drugačije. Ajax je dominirao, stvarao prilike, čak i postigao prvi pogodak na utakmici koji je bio poništen nakon provjere VAR-om.

U drugom dijelu pritisak Ajaxa je popustio i gosti su u 60. minuti poveli golom Karima Benzeme, no pola posla je napravio Vinicius Junior. Domaćin se nije predavao i u 75. minuti je izjednačio golom Ziyecha.

U 88. minuti Real je stigao do nove prednosti, a gol je nakon brze kontre postigao Asensio nakon asistencije Carvajala. U posljednjim trenucima susreta Ajax je imao zicer za izjednačenje, ali je Dolberg loše pucao.