REALNO, VIŠE NEGO ZASLUŽENO! Španija srušila Englesku i po četvrti put zagospodarila Evropom

Nogometna reprezentacija Španije je večeras po četvrti put u svojoj povijesti postala prvak Evrope, a nakon što je u finalnoj utakmici Eura savladala Englesku rezultatom 2:1.

Ruku na srce, prvo poluvrijeme bilo je poprilično dosadno i mirno s obje strane. Španci su definitivno pokušavali napraviti nešto više, ali daleko od toga da je Pickford imao mnogo posla. Vrijedi samo spomenuti pokušaj Fodena u finišu prvo dijela igre, koji je zaustavio Simon.

‘Furija’ je u nastavku ostala bez Rodrija, što je bio jak udarac. No, nije se izostanak zvijezde Manchester Cityja puno osjetio na terenu, da bi već u 47. minutu nakon sjajne akcije Yamal asistirao Williamsu, a ovaj zabija za 1:0.

Španci su zatim zaredali nekoliko izglednih prilika, ali nisu uspjeli zatresti mrežu Pickforda. Sve se osvetilo u 73. minutu kada je rezervista Cole Palmer fantastično pogodio za poravnanje.

Nije primljeni pogodak uopće poremetio izabranike Luisa de la Fuentea, koji su nastavili sa napadima. Isplatilo se to četiri minuta prije kraja regularnog toka utakmice. Asistenciju Cucurelle u gol je sproveo još jedan rezervista, Mikel Oyarzabal za konačnih 2:1 i veliku pobjedu.

Englezi su u samoj završnici bili na korak od novog poravnanja, dok ih je u tome nestvarnom intervencijom sa gol linije spriječio Dani Olmo. Kada se na kraju sve sabere i oduzme, Španija je više nego zasluženo došla do titule prvaka Starog kontinenta.