Redsi na krilima Salaha i Van Dijka nose pune plijen iz Wolverhamptona!

Ekipa Liverpoola je u 18. kolu Premiershipa upisala sedmu uzastopnu pobjedu. Nova žrtva crvene mašine je ekipa Wolverhamptona koja je poražena rezultatom 2:0.

U 18. minuti gosti sa Anfielda su stigli u vodstvo. Nakon brze akcije po desnoj strani Fabinho je odigrao pas po zemlji do Mohameda Salaha koji iz prve vanjskim dijelom kopačke matira Rui Patricija za 1:0.

Konačni udarac Redsi su Wolvesima zadali u 68. minuti susreta. Salah je milimetarski precizno poslao loptu u peterac domaće ekipe, a Virgil Van Dijk je samo dotakao loptu i ubacio je u mrežu za konačnih 2:0.

Liverpool će i nakon ovog kola biti prvi na tabeli Premiershipa, dok je Wolverhampton na sedmoj. Podsjećamo, prvi konkurent ekipi Liverpoola, Manchester City igra svoju utakmicu sutra protiv Palacea.