RENESANSA GOLDEN BOYA: Renato Sanches fenomenalno pogodio za trijumf Lillea!

Nogometaši Lillea su u sklopu 18. kola francuske Ligue 1 pobijedili pred svojm navijačima momčad Montpelliera rezultatom 2:1.

U kvalitetnoj utakmici na stadionu Pierre-Mauroy na kraju je domaćin bio spretniji i ostvario važnu pobjedu.

Lille je poveo u 40. minuti dvoboja. Dosuđen je kazneni udarac, a Jonathan Ikone bio je siguran za vodstvo od 1:0. Ovaj rezultat se zadržao do 74. minute kada Andy Delort pogađa za izjednačenje rezultata na 1:1.

Nakon toga Lille kreće po sva tri boda, a do njih je stigao u 84. minuti. Renato Sanches, dobitnik prestižne nagrada ‘Golden Boy’ za 2016. godinu, peontirao je za 2:1 i veliko slavlje Lilleovih navijača.

Portugalski veznjak ljetos je napustio Bayern i potpisao četverogodišnji ugovor s Lilleom. Doprvak Francuske za 22-godišnjaka je platio 20 milijuna eura odštete, a još pet milijuna Bavarci mogu zaraditi kroz bonuse.

Podsjetimo, Sanches je bio jedan od najboljih igrača Portugala na Euru 2016., kada su osvojili naslov prvaka. Nakon turnira je Sanches iz Benfice prešao u Bayern i od njega su se očekivale velike stvari, ali sve je ostalo na očekivanjima.

Sezonu 2017./2018. igrao je na posudbi u velškom Swanseaju. Nakon toga se vratio u Bayern, ali nije bio zadovoljan svojim statusom kod tadašnjeg trenera Nike Kovača