Reprezentacija Srbije poražena na nezgodnom gostovanju u Grčkoj!

Izabranici Saše Đorđevića poraženi su u 1. kolu druge faze kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo koje se održava u Japanu od selekcije Grćke rezultatom 70:63.

Vodila je Srbija većim dijelom prve dionice i nakon 10 minuta igre imali su dva poena prednosti (16:18), a prednost su Orlovi održavali i tokom druge dionice.

Ipak, finiš prve dionice donosi bolju igru selekcije Grčke koja je na odmor otišla sa tri poena prednosti, 35:32.

Početkom drugog poluvremena Grci serijom od 7:0 odlazi po prvi put na dvocifrenu prednost. Imali su čak i 12 poena u jednom trenutku, ali Srbija im ne dopušta da prelome meč i nakon 30 minuta igre bilo je samo minus četiri, 51:47.

Uspjeli su srpski košarkaši u posljednjoj dionici da izjednače (57:57). Ipak, dopuštaju potom Grcima da im napreve veliku seriju od 9:2 i da odu na devet razlike (68:59), pa je meč bio odlučen ranije od očekivanog.

Grčka je sačuvala stečeno vodstvo i da dođe do pobjede koji im ostavlja perfektan omjer uz selekciju Njemačke (7-0). Srbija sa druge strane ima omjer od 4-2.