Rijeka iznenađujuće savladala Dinamo i osvojila Kup Hrvatske!

Rijeka je danas u finalu Hvratskog kupa bila bolja od Dinama rezultatom 3:1 i na taj način osvojila trofej namjenjen pobjedniku takmičenja.

Ekipa koju sa klupe predvodi bivši igrač Dinama Igor Bišćan je odigrala svoju najbolju utakmicu sezone i na kraju stigla do pete titule u ovom takmičenju.

Dinamo je dobro otvorio utakmicu te je dominirao u prvih 10-tak minuta, ali je nakon toga Rijeka postigla gol za 1:0 u 13. minuti, a strijelac je bio Antoni-Mirko Čolak.

U 39. minuti Tibor Halilović je bio precizniji nego u prethodnom slučaju i postigao je gol za 2:0. Dinamo je u 63. minuti uspio smanjiti na 2:1 nakon što je Oršić postigao gol.

Deset minuta kasnije, tragičar je bio mladi Olmo koji je promašio jedanaesterac. Situaciju su kao po običaju kaznili rivali pogotkom Kvržića koji je postavio konačan rezultat u finalu.