Rijeka nakon dva mjeseca do pobjede u HNL-u!

Igor Bišćan pobjedom je startao na klupi Rijeke. Bišćanova momčad je slavila u Zaprešiću kod Intera s 2:1. Bila je to prva utakmica Rijeke bez Matjaža Keka koji je na klupi bio gotovo šest godina.

S promjenom na klupi stigla je i prva pobjeda u prvenstvu nakon točno dva mjeseca. Rijeka je posljednji put slavila protiv Rudeša.

Bišćanova momčad povela je već u 10. minuti. Čolak se izborio za udarac s distance, lopta je na putu prema mreži pogodila jednog domaćeg igrača, promijenila smjer i prevarila vratara domaćina.

Rijeka je dominirala susretom, ali onda je u 36. minuti ostala s igračem manje. Lončar je dosta nepromišljeno dobio dva žuta kartona u kratkom vremenu. Inter je na kraju prvog dijela imao priliku za izjednačenje, ali Vuk je pucao pokraj vrata.

Rijeka se u nastavku povukla i čekala priliku iz kontranapada. Jedna takva ukazala se u 63. minuti, Čanađija je sjajno proigrao Pavičića koji je asistirao Čolaku za njegov drugi pogodak na susretu.

Do kraja utakmice Salomon je ublažio poraz Intera pogotkom u 82. minuti.

Rijeka je jučerašnjom pobjedom skočila na četvrto mjesto sa 17 bodova, dva manje od drugoplasiranog Osijeka, a sedam od prvoplasiranog Dinama. Inter je na osmom mjestu s 10 bodova.