Rijeka povela, Gent uspio okrenuti: Odluka pada na Rujevici!

Nogometaši Rijeke su u prvom dvoboju četvrtog pretkola Europske lige izgubili 2:1 na gostovanju kod belgijskog Genta.

Gent je bio bolja momčad od prve minute susreta, ali je Rijeka iznenađujuće povela fantastičnim pogotkom Tibora Halilovića u 40. minuti igre.

Belgijci su nakon toga krenuli još dominantnije, a pritisak je urodio plodom početkom nastavka. Jaremčuk je prošao po desnoj strani, odigrao je povratnu na sredinu peterca, a na pravom mjestu je bio Depoitre i pogodio za 1:1.

Gent je nastavio u istom tempu, Rijeka se nastavila braniti, ali na kraju ipak neuspješno. Depoitre je još jednom pogodio mrežu Riječana, ovaj put glavom, nakon centaršuta Lustiga.

Rijeka je ostvarila rezultat koji daje veliku nadu za uzvrat, ali pod uvjetom da odigra puno bolju utakmicu, prvenstveno u fazi napada. Uzvrat je za sedam dana na Rujevici, a pobjednik će igrati u grupnoj fazi Europske lige.