Rijeka u neizvjesnoj utakmici ostala bez plasmana u grupnu fazu Evropa lige!

Rijeka je u prvom meču play-offa za grupnu fazu Lige Evrope u Belgiji poražena od Genta sa 2:1, dok je večerašnji meč na Rujevici završen rezultatom 1:1, pa je u grupnu fazu otišao belgijski predstavnik.

Riječani su baš kao i u prvom meču stigli do vodstva. Lošu reakciju odbrane Genta iskoristio je Acosty u 32. minuti da uposli Puljića koji je pogodio za 1:0.

Međutim, samo dvije minute kasnije Gent je stigao do poravnanja. Plastun se najbolje snašao u gužvi pred golom Rijeke i pogodio za 1:1.

Ispostavilo se da Plastun tada postavio rezultat prvog poluvremena, da bi Rijeka u nastavku krenula po gol koji bi joj donio barem produžetke.

Imali su domaći nekoliko opasnih napada u drugom poluvremenu, ali ipak nisu uspjeli pronaći put do gola Genta, pa su ostali bez produžetaka i eventualnog plasmana u grupnu fazu Evropa lige.