Rim se poklonio Argentincu: Lautaro Martinez odlučio utakmicu protiv Rome, Inter nastavlja trku za Napolijem

201024Lautaro

Nogometaši milanskog Intera večeras su savladali ekipu Rome u gostima sa minimalnih 1:0 u derbi susretu osmog kola italijanske Serie A.

Prvo poluvrijeme u Rimu definitivno je bilo za zaborav, dok je ono drugo ponudilo bolji nogomet, više dinamike, a na kraju i taj pobjedonosni pogodak za goste iz Milana.

‘Nerazzurri’ su bili opasniji tim u nastavku, te se sve isplatilo u 60. minutu. Roma je izvela korner, Sommer boksovao loptu, ona je došla do Zalewskog, koji je napravio katastrofalnu grešku izgubivši duel s Frattesijem. Ovaj je zatim istrčao kontru i asitirao Lautaru Martinezu za 0:1.

Roma se očekivano otvorila poslije primljenog gola, ali je na taj način sasvim jasno ostavila prostora protivniku za brze tranzicije. Koristili su to gosti maksimalno, stvorili neke ozbiljne prilike, no golman Mile Svilar bio je odličan nakon udaraca Thurama, Dumfriesa i Dimarca.

Nije ‘Vučica’ na kraju mogla do poravnanja rezultata i makar jednog boda. Ruku na srce, dobro je Soule zagrijao dlanove Yanna Sommera u sudačkoj nadoknadi, ali ništa više od toga i ostalo je 0:1.

Inter je drugoplasirana momčad Serie A sa 19 osvojenih bodova i ima samo dva boda manje od lidera Napolija. S druge strane, Roma je tek 10. sa isto toliko bodova.