Rimski derbi bez pobjednika, Lopez tragičar Rome

Rimski derbi između Rome i Lazija u meču 21. kola italijanske Serije A završen je bez pobjednika 1:1.

Igrala se 26. minuta kada je Roma stigla u vodstvo. Edin Džeko je na maestralan način iskoristio asistenciju Cristantea i tako zasluženo promijenio rezultat na Olimpicu.

Samo osam minuta nakon toga, Roma je nakon velike greške golmana Lopeza primila pogodak. Naime, nakon jednog centaršuta iz kornera golman Vučice je loše izbio loptu i umjesto u novi korner, spustio je direktno na nogu Acerbiju kojem nije bilo teško da sa svega nekoliko metara pogodi za 1:1.

Drugo poluvrijeme nije ponudilo veća iznenađenje pa je tako rezultat iz prvog poluvremena bio i onaj konačan u rimskom derbiju.

Nakon ove utakmice Lazio ostaje na trećoj poziciji sa 46 osvojenih bodova, dok je Roma na četvrtom mjestu sa 39 osvojenih bodova.