Rimski derbi Rome i Lazija obilježio veliki broj neiskorištenih prilika, na kraju podjela bodova

U velikom gradskom derbiju 2. kola italijanske Serije A između Lazija i Rome nije bilo pobjednika, a konačni rezultat glasio je 1:1.

U 17. minuti Edin Džeko je izborio penal za Romu nakon što je poslije njegovog pokušaja jedan igrač Lazija igrao rukom, a siguran realizator najstrožije kazne bio je Aleksandar Kolarov koji je rutinski pogodio za donio prednost Romi.

Drugo poluvrijeme proteklo je u otvorenoj igri i jedne i druge ekipe, stative su četiri puta bile saveznik Lazija ili Rome, a konačnih 1:1 postavio je Luis Alberto u 59. minuti kada nakon asistencije Cire Immobilea postiže gol.

Do kraja meča nije bilo pogodaka ni promjene rezultata, pa su obje ekipe u ovom meču osvojile jedan bod. Roma nakon dva kola ima dva osvojena boda, dok Lazio ima četiri.