Roma bez problema protiv Udinesea, Ronaldo spašavao klimavi Juventus

Nogometaši Rome pobijedili su na Dacia Areni u okviru 10. kola Serije A ekipu Udinesea rezultatom 4:0.

Roma je povela već u 14. minuti golom Zaniola na asistenciju Kolarova. Gosti su ostali sa 10 igrača s obzirom da je Fazio dobio crveni karton, ali Udinese nije uspio iskoristiti brojčanu prednost.

U nastavku druga slika na terenu. Udinese je u potpunosti dominirao, ali je Roma gotovo iz svakog napada kažnjavala napade domaćih.

Prvo je Smalling u 51. minuti udvostručio vodstvo, a samo tri minute kasnije Kluivert je uvećao vodstvo. Konačnih 0:4 postavio je Kolarov golom iz penala u 65. minuti.

Roma se večerašnjom pobjedom probila na četvrto mjesto Serije A, a Udinese je pao na razočaravajuću 15. poziciju.

Juventus je u utakmici sa čak tri crvena kartona uspio pobijediti Genovu rezultatom 2:1. Bonucci je doveo ‘Staru damu’ u vodstvo, a Koume je izjednačio četiri minute prije odlaska na odmor.

Aktuelni prvak je zadnjih 30 minuta igre imao čak dva igrača više, ali nisu uspjeli postići pogodak. Stvari je spašavao Cristiano Ronaldo pogotkom sa bijele tačke u dubokoj sudijskoj nadoknadi.