Roma golovima Džeke i Zaniola bolja u derbiju od Milana

Roma je večeras u okviru 9. kola Serie A na svom Olimpicu ugostila i porazila Milan rezultatom 2:1.

Milan je u prvom dijelu prvog poluvremena bio konkretniji rival. Redale su se prilike, ali je Roma uspjela sačuvati mrežu što im se isplatilo u 38. minuti.

Nakon prekida lopta je stigla do bh. napadača Edina Džeke koji se nalazio na pravom mjestu da glavom u svom stilu pod prečku matira nemoćnog Donnarummu.

Na samom početku drugog dijela, tačnije u 55. minuti, Milan dolazi do poravnanja a strijelac gola bio je preporođeni Theo Hernandez.

Ipak, radost gostiju trajala je samo tri minute jer je prednost na stranu Rome vratio Nicolo Zaniolo koji je tako postavio konačan rezultat derbija.

Roma sada ima 16 osvojenih bodova i nalazi se na 56. poziciji, dok je Milan ostao dvanaesti sa samo 10 bodova poslije devet odigranih kola.