Roma nakon penala savladala Real u prijateljskom susretu

Nogometaši Rome savladali su Real Madrid u prijateljskoj utakmici odigranoj na Olimpicu i to nakon boljeg izvođenja penala rezultatom 5:4 (2:2).

Sve zanimljivo u večerašnjem meču dogodilo se u prvom poluvremenu, a prvi pogodak bio je djelo Marcela u 16. minuti. Brazilac je iskoristio dodavanje Modrića i doveo Real u vodstvo.

Igra se potom primirila sve do posljednjih 10-tak minuta pred odlazak na odmor. Prvo je Perotti na asistenciju Zaniola izjednačio na 1:1, a onda je Casemiro ponovo doveo Kraljevski klub u vodstvo.

Potom je na scenu stupio kapiten reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko. Under ga je sjajno proigrao, a popularni ‘Dijamant’ je poznat kao igrač koji ne propušta ovakve prilike. Matirao je Courtouisa i postavio konačan rezultat regularnog dijela.

Na kraju su se izvodili penali, a Roma je došla do trijumfa nakon što je Marcelo u petoj seriji pogodio prečku.