Roma nastavila sa lošim partijama: Bod iz Rima odnosi Cagliari!

Nogometaši Rome priredili su još jedno razočarenje svojim navijačima kada su odigrali 1:1 sa Cagliarijem u sklopu 7. kola Serije A.

I u prethodnim utakmicama u domaćem prvenstvu ‘Vučica’ nije briljirala, ali je dolazila do punog plijena. Sa istim motivom su ušli i u ovu utakmicu, ali nisu uspjeli savladati rivala.

Gosti su u 26. minuti dobili penal nakon što je sudija pregledao snimku i pokazao na bijelu tačku iako je utisak bio da je njegova odluka bila prestroga. Joao Pedro je bio siguran sa penala i doveo je Cagliari u vodstvo od 1:0.

Roma je ipak samo pet minuta kasnije stigla do izjednačenja kada je Kluivert ubacio loptu, a Ceppitelli je postigao autogol za 1:1 i ispostavit će se konačan rezultat susreta.

Atalanta je bez većih problema na svom terenu upisala pobjedu protiv Leccea sa 3:1. Zapata je doveo domaće u vodstvo u 35. minuti, a pet minuta kasnije Gomez je povisio na 2:0. U nastavku je Gosens u 54. minuti riješio sve dileme oko pobjednika i postavio konačnih 3:0, a Lucioni je u 86. minuti uspio postići počasni gol za goste za 3:1.

Bologna je na svom terenu dočekala Lazio i odigrala 2:2. Poveli su domaći golom Krejcija u 21. minuti, a dvije minute kasnije je već bilo 1:1 kada je Immobile pogodio.

Palacio je u 32. minuti ponovo doveo domaće u vodstvo, a Immobile je svojim drugim golom u 40. minuti ponovo izjednačio, ovaj put na 2:2.