Roma odigrala bez pobjednika sa Genovom i “gurnula” Atalantu u društvo najboljih!

Roma je u 35. kolu italijanske Serie A gostovala kod Genoe, a susret je završen rezultatom 1:1, što gotovo izvjesno znači da će Atalanta od naredne sezone igrati Ligu prvaka.

Oba pogotka kao i cijela drama odvila se u samom finišu utakmice, a Vučica je mogla ostati i bez bodova s obzirom da su domaćini promašili jedanaesterac.

Edin Džeko je u 82. minuti susreta jednu loptu ubačenu sa desne strane glavom prebacio na drugu stativu, a Stephan El Shaarawy je lijevom nogom iz voleja matirao Andreija Radua.

Genoa je do boda stigla u 90+1. minuti susreta. Korner je izveo Miguel Veloso, a Cristian Romero je glavom pogodio za konačnih 1:1.