Roma rutinski nadigrala Cagliari i zauzela mjesto koje vodi u Ligu prvaka!

Roma je u 34. kolu Serije A na Olimpicu savladala Cagliari sa 3:0 i na taj način zauzela četvrto mjesto koje vodi u najelitinije fudbalsko takmičenje u Evropi.

Vučica je fantastičnim otvaranjem meča jako brzo završila posao. Izabranici Claudio Ranijerija postigli su dva pogotka u razmaku od samo osam minuta i na taj način riješili pitanje pobjednika.

U petoj minuti je Romu u vodstvo od 1:0 doveo Fazio koji je iskoristio gužvu u kaznenom prostru i pogodio je za prednost domaćeg tima.

Samo tri minute kasnije novi gol u mreži gostiju. Lijepu akciju je završio Javier Pastore za sigurnu prednost od 2:0. Inače, iskusni Argentinac je počeo u prvoj postavi još od septembra prošle godine.

Ovim rezultatom se otišlo na odmor, a u nastavku je postignut samo još jedan pogodak. Aleksandar Kolarov je u 86. minuti postigao gol za konačnih 3:0 i vrijedna tri boda Vučice.

Roma je sada preuzela četvrto mjesto ispred Milana i Torina u borbi za Ligu prvaka. Ova dva tima igraju sutra međusobni duel i remi bi tu najviše odgovarao rimskom timu.