Roma u prvom poluvremenu riješila pitanje pobjednika protiv Sassuola

Nogometaši Rome slavili su u trećem kolu italijanske Serie A protiv Sassuola rezultatom 4:2. Rimski klub je pitanje pobjednika riješio već u prvom poluvremenu.

Vučica je rutinski stigla do prve pobjede u sezoni nakon dva remija iz uvodnih mečeva, a već na poluvremenu je rezultat na semaforu glasio 4:0.

U 12. minuti Bryan Cristante je nakon kornera glavom pogodio za 1:0, a sedam minuta kasnije Edin Džeko je iskoristio sjajnu asistenciju Aleksandra Kolarova koji je ubacio loptu sa lijeve strane za 2:0.

U 23. minuti u strijelce se upisao i Henrikh Mkhitaryan, a u 33. minuri Justin Kluivert je pobjegao odbrani gostiju i matirao Andreu Consiglija za 4:0.

Drugo poluvrijeme je Roma igrala u “brzini manje”, što su iskoristili gostujući nogometaši da bar malo smanje prednost i spase čast na gostovanju.

U 53. minuti Domenico Berardi je postigao spektakularan pogodak iz slobodnog udarca za 4:1, a konačnih 4:2 postavio je isti igrač u 72. minuti susreta.