Roma u spektakularnom meču na Olimpicu savladala Genovu nakon preokreta!

Nogometaši Rome su u okviru 16. kola Serije A na svom stadionu nakon preokreta savladali Genovu rezultatom 3:2.

U 17. minuti susreta golman domaće ekipe je katastrofalno reagovao praktično namjestio Piateku gol za vodstvo Genove.

Roma je izjednačila nakon pola sata igre kada se u šesnaestercu snašao Fazio, a samo dvije minute kasnije Hiljemark je ponovo doveo goste u vodstvo nakon asistencije. Sandra.

Kluivert je u samom finišu prvog poluvremena uspio pretrčati Ervina Zukanovića i izjednačiti uoči odlaska na odmor.

Gol odluke pao je pola sata prije kraja meča. Raspoloženi Kluvert je uposlio Cristantea, koji zakucava loptu u mrežu za konačnih 3:2. Vrijedi napomenuti da je mladi Cristante promašio veliku priliku koja je mogla biti kažnjena.