Ronaldo bez milosti protiv Litvanije, Srbija rutinski sa Luksemburgom, Englezi prekinuli niz Kosova

Večerašnjim susretima završeno je šesto kolo i septembarski ciklus kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine.

Nogometaši Srbije slavili su u grupi B u Luksemburgu rezultatom 3:1 (Mitrović, Radonjić, Stefan Mitrović, David Turpel). Izabranici Ljubiše Tumbakovića do pobjede su stigli teže od očekivanog, ali su na kraju rutinski slavili.

U istoj grupi Portugal je razbio Litvaniju u gostima rezultatom 5:1. Tačnije, Litvance je Cristiano Ronaldo. On je postigao četiri pogotka (7. penal, 62., 65. i 76.). Preostali pogodak djelo je Williama Carvalha iz 90+2. minute. Počasni pogodak za Litvaniju postigao je Vytautas Andriuskevičius u 28. minuti.

Nogometaši Engleske prekinuli su niz Kosova od 15 utakmica bez poraza. Na stadionu St. Mary’s u Southamptonu Gordi albion je slavio rezultatom 5:3 (Berisha1. Sterling 8., Kane 19., Vojvoda autogol 38., Sancho 44, 45+1.).

Crna Gora poražena je u Podgorici od Češke rezultatom 3:0. Pogotke za goste postigli su Souček (54.), Masopust (58.) i Darida (penal 90+5.).

U ostalim utakmicama postignuti su sljedeći rezultati: Albanija – Island 4:2, Francuska – Andora 3:0, Moldavija – Turska 0:4.

Naredni ciklus i sedmo kolo kvalifikacija igra se u oktobru.