Ronaldo i Pjanić pogađali za novi trijumf Juventusa protiv Bologne

Nogometaši Juventusa savladali su Bolognu u osmom kolu italijanske Serie A rezultatom 2:1.

Juventus je poveo u 19. minuti kada je Ronaldo nakon solo prodora šutirao silovito iskosa sa desne strane i postigao svoj 701. pogodak u karijeri.

Bologna je izjednačila u 26. minuti kada je nakon duge akcije Danilo postigao eurogol za 1:1 i tim rezultatom se otišlo na desetominutni odmor.

U nastavku je Juventus nastavio pritisak što se isplatio u 54. minuti kada konfuziju u šesnaestercu gostiju koristi fantastični Miralem Pjanić.

Sam finiš utakmice donio je veliku dramu. Matthijs de Ligt igrao je rukom u kaznenom prostoru, ali se sudija nije oglašavao. Minutu kasnije Santander je najprije pogodio prečku, a u nastavku akcije je njegov udarac makazicama maestralno odbranio Buffon.

Stara dama je odbila napade Bologne i tako zadržala tri boda i prednost na tabeli Serije A. Trenutno su prvi sa utakmicom i četiri boda više od Intera. Bologna je na 10. poziciji sa devet osvojenih bodova.