RONALDO U NEVJERICI: Atalanta razbila Juventus za polufinale Coppa Italije!

Nogometaši Atalante šokirali su Juventus u četvrtfinalu Talijanskog Kupa Juventus i upisali uvjerljivu pobjedu s 3:0.

Juventus je osvajao Kup u posljednje četiri sezone, a zadnji put je ispao u januara 2014. kada je izgubio od Rome u četvrtfinalu.

Atalanta je povela u 37. minuti pogotkom Timothyja Castagnea koji je s ruba kaznenog prostora pogodio donji desni kut. Samo dvije minute kasnije već je bilo 2:0, a ovoga puta je pogodio Duvan Zapata.

Sve dileme oko pitanja pobjednika riješio je sjajni Zapata u 86. minuti svojim drugim golom na utakmici. Kolumbijskom napadaču ovo je bio sedamnaesti pogodak u zadnjih deset utakmica.

Atalanta je u posljednjih šest susreta postigla čak 21 pogodak, a u polufinalu će igrati protiv Fiorentine koja je ranije danas deklasirala Romu sa 7:1.

Milan će u polufinalu igrati protiv pobjednika susreta Inter – Lazio koji je na rasporedu u četvrtak. U polufinalu se igraju dvije utakmice, a prve utakmice su na rasporedu 27. februara, a uzvrati tek 24. aprila.

Finale je na rasporedu 15. maja na rimskom Olimpicu.