Ronaldo zamalo tragičar: Portugal nakon drame penala izbacio hrabru Sloveniju!

010724Ronaldo-Portugal

Nogometaši Portugala plasirali su se u četvrtfinale Eura nakon što su u dvoboju osmine finala u pobijedili ekipu Slovenije sa 3:0 boljim izvođenjem penala nakon što u 120 minuta igre nije bilo pogodaka.

Junak dvoboja bio je portugalski golman Diogo Costa koji je prilikom raspucavanja zaustavio prva tri slovenska kaznena udarca koje su šutirali Josip Iličić, Jure Balkovec i Benjamin Verbič. S druge strane, precizni su bili Cristiano Ronaldo, Bruno Fernandes i Bernardo Silva.

Za vrijeme utakmice obje su selekcije imale po jednu veliku šansu i to u produžetku. Cristiano Ronaldo je u 105. minuti mogao poentirati iz penala, ali je Jan Oblak zaustavio njegov pokušaj.

Sedam minuta nakon toga Benjamin Šeško se potpuno sam sjurio prema portugalskom golu, ali njegov udarac je Diogo Costa maestralno zaustavio.

Portugal je šesta selekcija koja se plasirala u četvrtfinale nakon Njemačke, Švicarske, Engleske, Španjolske i Francuske. Baš će Francuska biti naredni protivnik Ronaldu i ekipi.

Njihov četvrtfinalni okršaj je na programu 5. aprila u Hamburgu. Zadnja dva putnika u četvrtfinale doznat ćemo danas kada se sastaju Rumunjska i Nizozemska, te Austrija i Turska.