‘Rossoneri’ uhvatili ritam: Milan pokazao svu moć i za samo pet minuta razbio Lecce na San Siru

270924Milan

Prvi duel šestog kola italijanske Serie A odigran je večeras na San Siru, a domaćin Milan je pobijedio ekipu Leccea sa uvjerljivih 3:0.

Popularni ‘Rossoneri’ su večerašnjeg protivnika slomili za svega pet minuta igre. Sve se desilo u finišu prvog poluvremena kada je Milan postigao sva tri pogotka na ovom susretu.

U 38. minutu je za 1:0 pogodio Morata na asistenciju Hernandeza, a na 2:0 povisio je upravo Hernandez golom u 41. minutu meča na asistenciju Leaa. Debakl gostiju potvrdio je Pulišić pogotkom za konačnih 3:0 u 43. minutu.

U drugom poluvremenu je bilo prilika, igralo se otvorenije jer je utakmica bila pa skoro i završena u prvom dijelu igre. Do kraja susreta, domaćin je ostao sa igračem manje jer je Bartesaghi dobio direktan crveni karton u 80. minuti.

Nogometaši Milana trenutno zauzimaju drugu poziciju na tabeli Serie A sa 11 osvojenih bodova, koliko ima i lider Torino. S druge strane, Lecce je 17. sa pet bodova.