Rukometaši BiH pobjedom protiv Finske napravili veliki korak ka EURO-u!

Rukometaši Bosne i Hercegovine pobijedili su Finsku u gostima u okviru trećeg kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo rezultatom 30:26 i tako napravili veliki korak ka plasmanu na ovo veliko takmičenje.

Selekcija BiH je dominirala od samog početka susreta te opravdala ulogu favorita protiv Finske, s kojom će se BiH sastati i u nedjelju u Tuzli u okviru četvrtog kola kvalifikacija.

Prvih pet minuta meča su se obje ekipe smjenjivale u vodstvu, a onda je proradio Nikola Prce koji je s nekoliko uzastopnih pogodaka odveo izabranike selektora Bilala Šumana na pet golova prednosti.

Ipak, uslijedila je nešto lošija partija bh. rukometaša pred kraj prvog poluvremena, a zahvaljujući sjajnim odbranama Benjamina Burića održavali smo prednost. Na kraju se na odmor otišlo s dva gola prednosti (13:15).

Rukometaši BiH drugo poluvrijeme otvaraju fantastično. Igrali smo gotovo bez greške sa sjajnom igrom u odbrani te uspjeli odlijepiti pa je u jednom trenutku prednost bila i sedam golova razlike.

U nastavku meča, gotovo preslikano kao iz prvog poluvremena, igra naše selekcije se raspada pa Finci dolaze na dva gola prednosti. U bh. selekciji se tada probudio i Marko Panić te je zajedno s neprikosnovenim Prcom i golmanom Burićem održavao prednost našeg tima do samog kraja meča. Na kraju je bilo 30:26 za bh. selekciju.

Prce je meč okončao s deset pogodaka, Panić je imao sedam, dok je fenomenalni Benjamin Burić imao 14 odbrana.

Rukometaši BiH sada imaju dvije pobjede i jedan poraz nakon tri odigrana kola, koliko imaju i Bjelorusija te Češka. Finska je bez trijumfa.

Bh. tim do kraja kvalifikacija očekuje duel s Fincima u nedjelju, a zatim sredinom juna još dva susreta, protiv Bjelorusije u BiH i Češke u gostima.