Rukometaši BiH teže od očekivanog pobijedili vrlo dobru selekciju Litvanije

Rukometna reprezentacija BiH večeras je u Cazinu, gdje je vladala sjajna atmosfera, savladala Litvaniju (26:23) u trećem kolu grupe 2 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Poljskoj.

Na početku utakmice igralo se gol za gol, a za našu reprezentaciju pogađali su Ovčina i Prce, a zatim naš tim je golovima Vražalića i Prcea otišao na plus dva (4:2), ali ubrzo su Litvanci izjednačili rezultat (4:4). Ubrzo je uslijedila sjajna igra raših reprezentativaca i golovi Ovčine, Prcea i Karačića, tako da je naš tim otišao na četiri gola prednosti (9:5).

Nakon toga uslijedila je serija Litvanaca od 4:0, tako da su izjednačili rezultat na 9:9. U finišu prvog poluvremena izabranici selektora Dragana Markovića ponovo su odigrali dobro. Prce je svojim petim golom donio prednost našem timu (10:9), a zatim je odmah nakon toga pogodio i sa sedam metara. Uslijedili su golovi Ovčine i Vranješa, a onda su pogodili i Litvanci za 13:10, što je bio konačan rezultat prvog poluvremena.

Veoma loše smo počeli drugo poluvrijeme, Litvanci su smanjili na 13:12, a tek nakon više od pet minuta igre u drugom dijelu postigli smo pogodak preko Saviča za 14:12. Igrali smo loše u odbrani, tako da su gosti došli do izjednačenja u 41. minuiti (16:16). Dvanaest minuta prije kraja Litvanija je došla prvi put do vodstva u večerašnjoj utakmici (18:19).

Jeftino smo primali golove, a Savić nas je sa svoja dva uzastopna gola držao u životu. Malinoviće sjajno pogodio u 52. minuti za novo nodstvo našeg nacionalnog tima. Ovčina je pogodio za vodstvo od 22:21, a nakon toga dva puta sa sedam metara pogađao je Prce, a nakon jedne poklonjene lopte gol je postigao i Vražalić, te smo otišli na plus četiri (24:21).

Bosna i Hercegovina – Litvanija 26:23 (13:10)

Bosna i Hercegovina: Burić, Čelica, Jokanović, Karačić, Malinović, Mikić, Ovčina, Panić, Peerić, Prce, Savić, Terzić, Toromanović, Vranješ, Vražalić.

Litvanija: Adamkevicius, Barbarskas, Cibulskis, Drabavicius, Dumcius, Grosas, Morkunas, Pazemeckas, Petreikis, Pleta, Rasimas, Stankevicius, Strazdas, Stropus, Truchanovicius, Urbonas.