Rukometaši Hrvatske u maratonskom polufinalu Eura bolji od Norveške!

Rukometaši Hrvatske pobijedili su Norvešku u polufinalu Evropskog prvenstva rezultatom 29:28.

Hrvatska je puno bolje otvorila meč i u prvom poluvremenu pomalu su iznenadili Norvežane sjajnom igrom u odbrani, zaustavili su njihovu brzu kontru i prvu ozbiljnu prednost imali su sredinom prve dionice kada su stigli u vodstvo od 9:6.

Do kraja prvog poluvremena Hrvati su nastavili s dobrom igrom u odbrani, a na pauzu su otišli s prednošću od 12:10.

Početak drugog poluvremena također je pripao rukometašima Hrvatske, ali onda slijedi serija Norvežana od 3:0 kada su stigli do poravnanja od 15:15.

Hrvati su držali prednost većinu drugog poluvremena, ali svaki put kada su hrvatski rukometaši trebali dobru igru u odbrani, Sagusen je pravio razliku i bio je jednostavno nezaustavljiv za ekipu Line Červara.

U finišu je za Hrvatsku u igru vratio Duvnjak sa sjajna dva gola ispod bloka, a heroj Hrvatske bio je drugi golman Ašanin koji je odbranio dva sedmerca. Kauboji su imali priliku za pobjedu u posljednjem napadu, ali Duvnjak i društvo nisu izgradili poziciju za udarac, pa se nakon toga otišlo u produžetke.

U dodatnih deset minuta bolje su se snašli rukometaši Norveške koji su imali prednost do posljednjih sekundi, ali je onda Duvnjak iz sedmerca pogodio za 26:26 i odveo meč u nove produžetke. U narednih deset minuta igralo se čvrsto u odbrani, nije bilo puno pogodaka, a ključni gol postigao je Musa u posljednjim sekundama, odnosno u 80. minuti za plasman Hrvata u finale.

Kauboji će u finalu igrati protiv boljeg iz duela Španija – Slovenija koji je na rasporedu od 20:30h.