Rukometna reprezentacija upisala veliku pobjedu u Bjelorusiji!

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine slavila je protiv Bjelorusije u Minsku u prvom kolu druge faze kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine rezultatom 30:29.

Bjelorusi su vodili od početka meča. Već na startu prvog poluvremena domaća selekcija je povela sa 3:1, a u nekoliko navrata izabranici Bilala su dolazili na minus jedan.

U posljednju minutu prvog poluvremena Bjelorusi su ušli sa plus pet (15:10) zahvaljujući veoma raspoloženom Vailupauu koji je u prvoj dionici susreta postigao 6 pogodaka, a na odmor se otišlo pri rezultatu 16:12.

U drugom poluvremenu BiH je dolazila na minus dva nekoliko puta, a 11 minuta prije kraja naši rukometaši su stigli na minus jedan (25:24).

Šest minuta prije kraja susreta Karačić je pogodio za izjednačenje (27:27), a Terzić iz sedmerca minutu kasnije dovodi našu selekciju u prvo vodstvo na utakmici (27:28).

Bjelorusi su u posljednjih 40 sekundi meča ušli sa neriješenim rezultatom kada je Baranau pogodio za 29:29, te je BiH imala napad za pobjedu.

U posljednjoj sekundi dosuđen je sedmerac za našu selekciju, odgovornost na sebe je preuzeo Prce i pogodio za pobjedu 30:29.