Rusija osigurala nastup na EURO-u, Holandija rutinski protiv Bjelorusije

Reprezentacija Holandije je okviru kvalifikacija za EURO 2020 u grupi C stigla do pobjede rezultatom 2:1 u gostima kod Bjelorusije.

U 32. minuti Holandija je zato uspjela stići do vodstva nakon što je Wijnaldum nakon ubačaja Promesa pogodio za 1:0. Samo devet minuta kasnije veznjak Liverpoola zabija svoj drugi pogodak na utakmici za 2:0.

U nastavku je Bjelorusija preko Graguna u 54. minuti uspjela smanjiti na 2:1. Holanđani su nakon toga napadali i pokušavali stići i do trećeg gola, ali na kraju nisu uspjeli pa se rezultat nije promijenio.

Holandija je trenutno vodeća reprezentacija u svojoj grupi sa sa 15 bodova, a slijede Njemačka i Sjeverna Irska sa po 12 bodova.

U grupi I Rusija je  slavila sa 5:0 u gostima kod Kipra i tako osigurala nastup na velikom takmičenju, a Škotska je na svom terenu savladala San Marino sa 6:0. Na tabeli je Belgija prva sa 24 boda, a slijedi Rusija sa 21 bodom.