Rutinske pobjede Arsenala i Celtica, preokret Lazija

Sinoć su u terminima od 21:00 odigrane preostale utakmice drugog kola Europa lige u kojem su favoriti opravdali svoje uloge.

Celtic je bez većih problema slavio rezultatom 2:0, a odbrana rumunskog tima je izdržala tek 20 minuta prije nego što je prvi put kapitulirala. Konačnih 2:0 postavio je Elyounoussi u 59. minuti susreta.

Lazio je dosta teže na svom terenu došao do pobjede nad Rennesom – rezultatom 2:1. Do 55. minute imali su jedan gol zaostatka ali je rimski tim na krilima Sergej Milinković Savića i Immobilea preokrenula stvari u svoju korist.

Rezervna ekipa Arsenala relativno lagano je na svom terenu izašla na kraj sa Standard Liegeom. Do 22. minute već su imali visoko vodstvo od 3:0, a konačan rezultat je postavio Ceballos svoj prvijencem u 57. minuti.