SA POLA GASA: Crvena Zvezda počistila Zadar!

Košarkaši Crvene zvezde ubedljivo su pobjedili na gostovanju u Zadru u utakmici 21, pretposljednjeg kola prve faze ABA lige – 87:69.

Tim trenera Milana Tomića je još ranije osigurao prvu poziciju pred play-off, ali je pokazao zavidnu motivisanost u dvorani Krešimir Ćosić.

Domaćin, kome je svaka pobjeda prijeko potrebna u borbi za opstanak, kako-tako je pratio goste u prvom poluvremenu, ali su crveno-bijeli u trećoj dionici počistili Zadrane.

Joe Regland je predvodio Zvezdu u trećoj četvrtini u kojoj je postigao 12 od ukupno svojih 15 poena, dok su Rivers, Simanić i Bili Baron upisali po 10, a Majkl Odžo postigao je 11.

Zvezda u poslednjem kolu dočekuje Megu, dok Zadar gostuje direktnom konkurentu u borbi za opstanak Igokei.