Sada ili nikada! Borac odolio Ferencvarošu u Budimpešti, Banja Luka bi mogla svjedočiti historiji bh. nogometa

Aktuelni prvak Bosne i Hercegovine, Borac iz Banja Luke, u prvoj je utakmici play-offa za Evropsku ligu gostovao u Budimpešti kod Ferencvaroša i odigrao bez pogodaka.

Borac je stabilno započeo večerašnji meč i imao prvu izgledniju šansu preko Caroline kada je s distance šutirao pored gola. Uzvratio je gost preko Lukića, no nije došlo do promjene rezultata.

Do kraja poluvremena i jedni i drugi su imali svoje prilike, a vrijedi napomenuti da su i golmani bili na visini zadatka. U nastavku su igrači Ferencvaroša zatražili penal zbog jednog duela bez lopte u kaznenom prostoru, dok je glavni sudac samo odmahnuo glavom.

Manojlović je u 57. minutu zabilježio još jednu odličnu intervenciju, da bi narednih 30-ak minuta ovog susreta proteklo bez nekih opasnijih prijetnji oba tima.

Ipak, igrao se 90. minut kada je sijevnula kontra Borca, Hrelja je prebacio na lijevu stranu za Carolinu koji puca u blok iako je imao usamljenog Čavića lijevo i ostalo je 0:0.

Za svega sedam dana se u Banjoj Luci igra revanš i Borac definitivno ima veliku šansu da izbori Evropsku ligu i tako ostvari najveći uspjeh, kako svoj tako i bh. nogometa u historiji.