Salihović pogodio iz slobodnjaka i ušao u historiju

U posljednjem susretu 30. kola Bundeslige Hoffenheim je na domaćem terenu sa 2:0 nadigrao Augsburg uz jedan gol Sejada Salihovića. Bh. reprezentativac je pružio malo je reći odličnu partiju, osim prekrasnog gola iz slobodnjaka iskusni fudbaler je imao još nekoliko opasnih šuteva i ubačaja.

Prvi su zaprijetili gosti, Sascha Molders je pogodio desnu stativu u drugoj minuti, onda je na scenu stupio Salihović, igrala se 19. minuta kada je sjajno zavrnuo loptu i pogodio mrežu gostujućeg gola. Do kraja prvog dijela još jedan pogodak za domaće, Jannik Vestergaard je u 41. minuti neometan sa nekoliko metara pospremio loptu u mrežu.

Nastavak nam nije donio velika uzbuđenja, Augsburg je u 75. minuti mogao utakmicu učiniti zanimljivijom, ali je Raul Bobadilla iz izgledne pozicije bio neprecizan. U završnici domaći su imali nekoliko izglednih prilika, međutim nisu uspjeli po treći put zatresti protivničku mrežu.

Inače, Salihović je igru napustio u 68. minuti, današnji gol mu je bio ukupno 11. ove sezone te 44. u dresu Hoffenheima pa je tako ušao u historiju kao najbolji strijelac klub u Bundesligi svih vremena. Drugi na listi sa 43. pogotka je još jedan Bosanac i Hercegovac Vedad Ibišević.