Salihović zabio ”panenku”, Spahić sjajno asistirao

Zanimljiv susret u okviru 26. kola njemačke Bundeslige odigrali su Bayer Leverkusen i Hoffenheim, a na kraju je bilo 2:3.  Četvrtoplasirani Bayer nije uspio da se pobjedom primakne trećeplasiranom Schalkeu na tri boda.

Apotekare je, možemo reći, iznenadio razigrani Hoffenheim, koji je u dva navrata vodio, a onda na kraju i pobijedio. Gosti su poveli u 14. minuti kada je naš reprezentativac Sejad Salihović na zaista fenomenalan način popularnom panenkom doveo svoj tim u prednost.

Ipak, u 39. minuti i naš drugi Zmaj i kapiten reprezentacije BiH, Emir Spahić, proslavio se sjajnim centaršutem sa lijeve strane na koji je natrčao Kiessling pogodivši za 1:1. Radost domaćih trajala je 60-ak sekundi, a Volland je vratio prednost Hoffenheimu što je bio rezultat prvog poluvrmena.

Rolfes je u 54. minuti ponovo izjednačio na 2:2 i kada se činilo da će biti podjela bodova Modeste je šokirao BayArenu u 89. minuti za 2:3 i trijumf Hoffenheima. Sejad Salihović je igru napustio u 65. minuti zbog lakše povrede, dok je Emir Spahić odigrao cijelu utakmicu.