Samo mu dajte minutažu: Kodro ušao s klupe i donio pobjedu Athleticu!

Athletic Bilbao slavio je u gostima kod Osasune u susretu 14. kola španjolskog prvenstva, a pitanje pobjednika riješio je bosanskohercegovački reprezentativac Kenan Kodro.

Gosti su poveli pogotkom Inakija Williamsa u 21. minuti. Devetnaestogodišnji Oihan Sancet odlično je uposlio Williamsa koji je rutinski matirao protivničkog vratara i pogodio za vodstvo svoje momčadi.

Osasuna je nakon toga preuzela inicijativu i počela stvarati šanse, a u 38. minuti je i zatresla mrežu. Međutim, pogodak je na kraju poništen zbog zaleđa, pa se na predah otišlo s minimalnim vodstvom Athletica.

Odmah na početku drugog dijela u igru je ušao bosanskohercegovački reprezentativac Kenan Kodro, a to se kasnije pokazao kao jedan od važnijih trenutaka na dvoboju.

Domaći su nastavili s dominacijom i u 76. minuti konačno izjednačili. Marc Cardona je asistirao, a Chimy Avila poentirao za 1:1.

Međutim, samo tri minute kasnije Kodro je postigao svoj prvijenac ove sezone za novo vodstvo Athletica, a pokazalo se na kraju da je to bio i konačan rezultat.

Inače, ovo je prva utakmica ove sezone u kojoj je Kodro dobio veću minutažu. Naime, stasiti napadač je do današnje utakmice upisao samo dvije minute u La Ligi.

Athletic je ovom pobjedom skočio na peto mjesto na ljestvici s 23 boda, pet manje od vodećih Barcelone i Real Madrida, dok je Osasuna na 11. mjestu s 19 bodova.