Šampion Italije se ‘ispravio’ nakon kiksa u prvom kolu Serie A, Lecce kapitulirao u Milanu

Nogometaši milanskog Intera su na domaćem terenu ostvarili trijumf protiv ekipe Leccea u drugom kolu italijanske Serie A rezultatom 2:0.

Već u petom minutu utakmice je aktuelni šampion Italije stigao do pogotka. Matteo Darmian je glavom zatresao mrežu Leccea na asistenciju Mehdija Taremija.

Samo 10 minuta kasnije gosti su tražili penal, gledao se čak i VAR, ali najstrožije kazne nije bilo. Zatim je zavladao mirniji tempo sve do 53. minuta kada je Thuramov pokušaj odlično odbranio golman gostiju.

Iako Lecce nije dobio kazneni udarac u svoju korist u prvom dijelu igre, Inter to jeste u drugom. Naime, Gaspar je srušio jednog nogometaša ‘Nerazzurra’ u 16 metara 20-ak minuta prije kraja susreta, a siguran sa bijele tačke za konačnih 2:0 bio je Calhanoglu.

Jedino vrijedno pomena do samog kraja utakmice bila je prilika u kojoj se našao austrijski napadač Marko Arnautović u 77. minutu. No, rezultat se nije promijenio.