Sarajevo konačno ubjedljivo, na Koševu deklasirana Mladost

Fudbaleri Sarajeva slavili su visoku pobjedu rezultatom 4:0 protiv Mladosti iz Velike Obarske u 19. kolu BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Sarajevo je rutinski stiglo do tri boda i pobjede kojom je prekinuta jedna manja rezultatska kriza. Od početka su domaći preuzeli incijativu, te su preko Okića i Benka opasno zaprijetili gostima iz Velike Obarske.

Otpor gostiju slomljen je u 33. minuti. Bilbija je šutirao s 20-ak metara, Budaković je bio nemoćan.  U nastavku su izabranici Mehe Kodre postigli još dva gola i priveli posao kraju. U 10. minuti nastavka Puzigaća sjajno centrira, a Benko postiže novi gol u bordo dresu.

Pet minuta kasnije, sve je bilo riješeno. Dugo su domaći kombinovali, da bi na kraju mladi bh. reprezentativac Samir Radovac matirao Budakovića. Imali su gosti veliku šansu u 76. minuti, ali je Delač odbranio udarac Hodžića, a zatim je i Komarčević zaprijetio domaćem golu.

Rezervista Stojčev je u 88. minuti postavio konačnih 4:0. Ipak, Sarajevo je mirno meč privelo kraju i stiglo do pobjede, koja se, ruku na srce, očekivala.

Sarajevo 4:0 Mladost Velika Obarska

Strijelci: Bilbija 33′, Benko 55′, Radovac 60′, Stojčev 88′
Stadion: Asim Ferhatović Hase