Sarajevo na Koševu savladalo Široki Brijeg i preuzelo prvo mjesto

U derbi susretu 24. kola BHT Premijer lige Sarajevo je sasvim zasluženo sa minimalnih 1:0 pobijedilo Široki Brijeg.

Domaći fudbaleri su furiozno ušli u utakmicu, a poveli su već u 11. minuti. Oko 10 hiljada ljudi na stadionu Asim Ferhatović Hase digo je Velkoski. Makedonac je pogodio glavom poslije centaršuta Duljevića sa desne strane.

Nastavilo je Sarajevo sa boljom igrom i u nastavku susreta, međutim bez obzira na terensku incijativu nije bilo ozbiljnih prilika pred Soldinim golom. Kako je susret odmicao Širokobriježani su se polako oslobađali pritiska domaćih, međutim prilika pred Delačevim golom nije bilo.

Bordo tim je do kraja prvog dijela mogao postići još jedan gol, ali je veliku priliku propustio Benko, tačnije njegov udarac sa nekoliko metara je odlično odbranio Soldo.

Sarajevo je drugo poluvrijeme započelo napadima, u 47. minuti nakon kornera Marković skida loptu sa gol crte, prethodno je šutirao Benko. Minutu poslije identična situacija na drugoj strani, ovaj put je Cimirot bio na pravom mjestu poslije pokušaja Barišića.

Zatim je uslijedio nešto lošiji period utakmice, igralo se uglavnom između dva kaznena prostora, lopta je bila nešto više u posjedu gostujućih fudbalera, dok su domaći imali niz polušansi.

U 74. minuti odličan šut Benka sa 20 metara, ali je Lendeka skrenuo njegov šut u korner, nedugo zatim pokušava i rezervista Alispahić, ali je Soldo siguran iz drugog pokušaja. Blaž Slišković je izvršio nekoliko izmjena ne bi li popravio igru svog tima u ofanzivi, međutim odbrana domaćih na čelu sa Tatomirovićem je bila neprelezna.

Posljednjih 10-ak minuta je proteklo u jalovoj incijativi gostiju, ali rezultat se nije promijenio pa je tako Sarajevo stiglo do velike pobjede kojom je prekinulo niz poraza od Širokog Brijega, ali i ono mnogo bitnije zasjelo na čelo Premijer lige.

Sarajevo 1:0 Široki Brijeg

Strijelac: Velkoski 11 min.
Stadion: Asim Ferhatović Hase
Gledalaca: 10.000
Sudija: Dragan Skakić (Gradiška)
Žuti kartoni: Alispahić, Cimirot, Berberović (Sarajevo), Ćorić (Široki Brijeg)

Sarajevo: Delač, Barić, Stojčev (od 65. Rustemović), Velkoski, Tatomirović, Duljević (od 80. Bekić), Benko, Berberović, Cimirot, Puzigaća i Radovac (od 71. Alispahić).

Široki Brijeg: Soldo, Džidić, Pandža (od 5. minute Barišić), Ćorić, Zakarić, Landeka, Wagner, Ćorluka (od 67. Kresinger), Kožulj, Plazonić (od 83. Ivanković) i Marković.