Sarajevo nastavlja koračati prema tituli!

U 19. kolu bh. Premijer lige Sarajevo je na Koševu svladalo zenički Čelik 3:1 i nastavilo koračati prema tituli.

Sarajevo je povelo u 36. minuti pogotkom Pidre. Čelik je nakon toga ostao bez s deset igrača, jer je u 38. minuti crveni karton teren zaradio Mehić, no usprkos tome u 44. minuti Zeničani dolaze do izjednačenja golom Jurine.

U drugom poluvremenu je domaća momčad iskoristila igrača više. Rahmanović u 54., a onda Handžić u 85. odveli su Sarajevo do pet bodova prednosti nad drugoplasiranim Zrinjskim uoči zimske pauze.

Sloboda je na domaćem terenu pobijedila Mladost 2:1 te iskoristila lošu formu Željezničara koji je nanizao četiri poraza zaredom kako bi se približila četvrtom mjestu koje vodi u Europu.