Sarajevo pobjedom u Ugljeviku nastavilo šampionski put

U 27. kolu BH Telecom Premijer lige Sarajevo je kao gost na Gradskom stadionu u Ugljeviku sa 0:2 pobijedilo Radnik.

Obje ekipe su u ovaj meč ušle znatno oslabljene bez nekoliko standardnih prvotimaca, a gosti su imali i veliku podršku oko 400 navijača koji su tokom svih 90 minuta bili velika podrška fudbalerima u bordo dresovima.

Prvi pokušaj na meču vidjeli smo u 7. minuti kada je Vučinić pokušao sa distance, ali bez problema za Delača. Sarajevo je iz prve prave akcije stiglo do gola. Sjajan dupli pas odigrali su Stojčev i Kallasi, a Sirijac je lijevom nogom pogodio rašlje gola Bodiroge za veliko slavlje gostiju. Bordo tim je i nakon gola imao više od igre, a 23. minuti Bilbija je glavom iz dobre situacije pucao ravno u Bodirogu.

Domaći su uzvratili dvije minute kasnije. Milović je ubacio sa desne strane, a udarac glavom Vučinića ipak nije bio tako opasan. Radnik je do kraja prvih 45 minuta imao nešto više od igre, a najbolju priliku su propustili u samom finišu.

Seratlić je ostao sam na lijevoj strani, a Delač je odlično odbranio njegov udarac. Strijelac vodećeg gola za tim sa Koševa Ahmad Kallasi morao je u posljednjim trenucima prvog poluvremena napustiti igru zbog povrede, pa je u nastavku umjesto njega igrao Adnan Kovačević.

Radnik je imao jalovu inicijativu i na otvaranju drugog dijela, a goste je zadesio novi peh, jer se i iskusni Berberović povrijedio u 61. minuti kojeg je zamijenio Okić, a na mjesto desnog beka otišao je Cimirot. Domaći nisu imali ideju kako da dođu do pogotka, a u 71. minuti Bodiroga je katastrofalno pogriješio pri ispucavanju lopte, a Velkoski je lagano loptu pospremio u mrežu za 0:2.

Domaći tim se i nakon dva gola zaostatka nije predavao, a Antić je u 79. minuti pogodio stativu nakon odličnog prodora i ubačaja Ostojića, te je do kraja ipak ostalo 0:2. Sarajevo je osvojilo vrijedne bodove u borbi za šampionsku titulu, dok će Radnik morati sačekati neku novu priliku kako bi i teoretski osigurao opstanak u ligi.

Radnik 0:2 Sarajevo

Stadion: Gradski stadion Ugljeviku.